مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
سنگ تراورتن
كتاب خياطي آموز تكنيك هاي خياطي خانم عمراني
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :خياطي
تاريخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۸:۳۹

برطرف كردن ايراد اندامي توسط خانم عمراني
۱- وتاژ (خميدگي پشت): در الگوي پشت، خط سرشانه تا كارور پشت را از طرف حلقه نصف كرده و يك خط به موازات خط كارور مي‌كشيم و اين خط را از طرف وسط پشت طوري قيچي مي‌كنيم كه در طرف حلقه به يك نقطه وصل باشد. براي اينكه وسط پشت لباس روي يك خط صاف قرار بگيرد، سرشانه را نصف كرده و آن را به خط ساسون پشت وصل مي‌كنيم و اين خط را از بالا تا سر خط مابين كارور و سرشانه قيچي مي‌كنيم طوري كه روي اين خط به يك نقطه وصل باشد. حال وسط پشت لباس راسته كرده و مابين دو تكه با توجه به ميزان خميدگي پشت، cm 7-3 (3 براي خميدگي كم و ۷ براي خميدگي زياد) اوزمان مي‌دهيم. مي‌توان ساسون ايجاد شده در سرشانه را روي لباس بدوزيم كه در اين صورت خميدگي پشت داخل لباس قرار مي‌گيرد و جاي خودش را پيدا مي‌كند. در غير اين صورت ميزان ساسون را روي سرشانه از طرف حلقه رد مي‌كنيم و آن را قيچي مي‌زنيم.
۲- سينه برجسته: روي الگوي جلو، بعد از ايجاد ساسون سرشانه و ساسون زيرحلقه، خط سينه را تا خط وسط ساسون زيرحلقه قيچي مي‌كنيم تا الگوي جلو، تبديل به دوتكه شود. حال مابين اين دو تكه را روي خط وسط جلو و روي خط وسط ساسون زيرحلقه، با توجه به ميزان برجستگي سينه، cm 8-3 اوزمان مي‌دهيم، طوري كه وسط جلوي الگو روي خط صاف قرار بگيرد، سپس ساسون جديد زير حلقه را رسم مي‌كنيم. اين مقدار در وسط جلو اضافه باقي مي‌ماند و در پهلو داخل ساسون زير حلقه مي‌رود و ساسون زيرحلقه بزرگ‌تر شده و آن را مي‌دوزيم و در صورت تمايل زاپاس اضافه برش مي‌خورد.


۳- شكم برجسته: روي الگوي جلو، خط باسن را از طرف وسط جلو طوري قيچي مي‌زنيم كه روي خط پهلو به يك نقطه وصل باشد.
از انتهاي ساسون زير سينه، يك خط به طرف پائين لباس كشيده و اين خط را از پائين تا انتهاي ساسون زير سينه قيچي مي‌كنيم تا در اين محل به يك نقطه وصل باشد. حال روي خط وسط جلو، مابين دو تكه با توجه به ميزان برجستگي، cm 8-3 اوزمان مي‌دهيم، طوري كه وسط جلوي الگو روي يك خط صاف قرار بگيرد. اكنون فضاي ايجاد شده روي خط پايين لباس را اگر خواستيم پايين لباس حالت فون داشته باشد، به همين حالت باقي مي‌گذاريم. در غير اين صورت، همين ميزان را از طرف پهلو وارد شده و به خط باسن وصل مي‌كنيم و برش مي‌زنيم.


۴- باسن برجسته: روي الگو پشت، خط باسن را از طرف وسط پشت طوري قيچي مي‌كنيم كه روي خط پهلو به يك نقطه وصل باشد و همانند ايراد شكم بزرگ عمل مي‌كنيم.

 

 

 

نكته براي شانه‌هاي جلو آمده:


اين نكته مخصوص افرادي است كه لاغر اندام هستند و داخل شانه‌هاي آنها قدري خالي است و شانه‌هاي خالي آنها به طرف جلو آمده است و اگر اين نكته را رعايت نكنيم در جلوي شانه‌هاي آنها، لباس حالت پف كرده و خالي مي‌ايستد.
براي برطرف كردن اين ايراد:
روي الگو از وسط سرشانه cm5/1 پايين آمده و خط سرشانه جديد را طوري رسم مي‌كنيم كه از اين نقطه بگذرد و حالت هلال به طرف پايين بگيرد. به همين صورت زاپاس گذاشته و پارچه را برش مي‌زنيم. حال به وسيله اتو، سرشانه را به طرف بالا كشيده و اتو مي‌كنيم تا خط سرشانه تقريباً صاف شود.
اين كار سبب مي‌شود وسط شانه به طرف بالا كشيده و ايراد فوق برطرف گردد.

 

از ديگر مقالات ما بازديد فرماييد :

كتاب خياطيخريد كتاب آموزش خياطيآموزش خياطي خانم عمراني جديد, آموزش خياطي گرلاوين , آموزش خياطي عليرضا قاسمي راوندي


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]